התיירות בישראל בשיאה: כך תקימו צימר ביתי או חדרי אירוח לתיירים

במיוחד מאז תחילתו של המשבר הקורונה, אבל עוד הרבה לפני למען האמת, נראה כי התחום של תיירות הפנים בשיאה וכי יותר ויותר ישראלים בוחרים לוותר על הטיסות הארוכות ולצאת לחופשה דווקא בגבולות המדינה. מתוך כך, נראה כי רבים מצאו לנכון לנצל את ההזדמנות הזו על ידי הקמה של צימר או יחידות אירוח בשטח הבית, ומתברר כי אכן מדובר בצעד חכם שיכול להוות הכנסה צידית נוספות או מקור הכנסה עיקרי אם מחליטים לעסוק בזה באופן בלעדי. אם אתם גרים בנקודה מתוירת שלא נמצאת בלב ליבו של מרכז הארץ, גם אתם יכולים בלי הרבה מאמץ להקים צימר או חדר אירוח ביתי. כך תוכלו לעשות זאת.

הכשירו את החדר המתאים

האפשרות הראשונה מתאימה למי שיש בית גדול ובמיוחד למי שיש יחידת דיור נלווית לבית המגורים הראשי. במקרים הללו ניתן להשמיש את החדרים הפנויים ולהפוך אותם לחדרי אירוח לכל דבר ועניין, כאשר צריך לדעת שכל מה שצריך לדאוג לו זה אבזור בסיסי יחסית ואין צורך להפריז בקניות לפחות בהתחלה. כל מה שצריך זה מיטה רחבה שמתאימה לזוג עם מצעים נעימים ומפנקים, מקלחת וחדר שירותים, טלוויזיה וציוד בסיסי כמו קומקום וכלים להכנת קפה ותה ומגהץ. ברגע שתכינו את החדר שברשותכם ותאבזרו אותו בדברים הללו תוכלו להתחיל באופן מיידי לקבל אורחים ולגבות על כך תשלום וזה משהו שאפשר לדאוג לו בקלות תוך מספר ימים לכל היותר.

בניית יחידה נוספת

כאן כבר מדובר על אפשרות מעט מורכבת יותר שגם תיקח ככל הנראה קצת יותר זמן, אבל זה בהחלט משהו שניתן לעשות אם יש לכם שטח גדול ואם מותר לכם מבחינת החוק לבנות עליו מבנים נוספים. אין צורך בבנייה מתקדמת עבור חדרי אירוח וניתן בהחלט לבנות צימרים וחדרי אירוח בבנייה קלה. אם אתם רוצים לשוות לחדר נופך כפרי ואווירה ייחודית, מומלץ בהחלט לפנות לקבלן שיודע לבנות בקתות עץ יפות.

התיירות בישראל בשיאה: כך תקימו צימר ביתי או חדרי אירוח לתיירים

פתיחת עוסק

זהו חלק טכני חשוב ביותר שאסור לכם לוותר עליו ואתם צריכים לזכור בכל שלב שאסור לקבל תשלום על שירותים שונים מבלי לדווח עליהם. אם אתם כבר עצמאיים ויש לכם עוסק פטור או מורשה, תוכלו בהחלט לפעול דרכו ולהוציא קבלות על שם העסק, אבל אם עדיין עשיתם זאת דעו כי מדובר בעניין של מה בכך וביום אחד תוכלו לפתוח בקלות תיק עוסק במס הכנסה ובביטוח לאומי. מומלץ שלא לקבל תשלום בשחור כי זה משהו שבהחלט יכול לסבך אתכם.

שיווק וקידום

מכאן אתם צריכים כמובן לספר לעולם שאתם פתוחים לארח כדי שתוכלו באמת להכניס כסף ויש לא מעט אפיקים דרכם תוכלו לעשות זאת, כאשר אנו ממליצים בהחלט להתחיל עם המדיה הדיגיטלית ולפתוח עמודים עסקיים בפלטפורמות המובילות ובעיקר בפייסבוק ובאינסטגרם. יחד עם זאת מומלץ להתחיל בפיילוט ולהזמין דווקא חברים או בני משפחה לאירוח בפעם הראשונה, על מנת שתוכלו לקבל מהם פידבק כנה על חווית האירוח שלהם וכך תוכלו לשפר אותה לקראת האירוח האמיתי הראשון שלכם. חשוב להכיר גם את חשיבות הקידום בגוגל, שיעזור לעסק החדש שלכם להתברג בגוגל ולקבל חשיפה נרחבת יותר של הגולשים.

עם הזמן ולאחר שתשקיעו בקידום הכולל צילום של תמונות איכותיות, תראו בעצמכם כי השמועה על האירוח המפנק אצלכם תעבור מפה לאוזן וכך תוכלו למלא את היומן לחלוטין, לכל הפחות בתקופות בהן התיירות בשיאה. אל תשכחו להציע שירותים נוספים כמו חיבור לאינטרנט או שימוש בבריכה או בג'קוזי.

לסיכום – הקמת צימר וחדרי אירוח בבית זה בהחלט אופציה שניתן להנות ממנה ואם יש לכם את התשתית לכך אנו בהחלט ממליצים לשקול זאת.

השארת תגובה