מה עושים במקרה של נזקי גוף במהלך חופשה?

כאשר אנחנו יוצאים לחופשה, אנו רוכשים ביטוח רפואי מתאים. אולם לצערנו לא מעט נפצעים במהלך החופשה ונאלצים להתמודד עם סבך בירוקרטי ולעתים מתיש במיוחד. כיצד בכל זאת ניתן לקבל פיצוי בגין נזקי גוף? על כך ועוד – במאמר הבא.

נפצעתם בחופשה? זה מה שעליכם לעשות

עוגמת נפש משמעותית נגרמת כתוצאה מתאונה אשר התרחשה בזמן החופשה. למעשה, מדובר באחת התביעות הנפוצות ביותר בתחום של נזקי גוף, והיא מגלמת בחובה סבך בירוקרטי משמעותי מאוד בעבורכם, במידה ואכן נפצעתם ונגרם לכם נזק. למעשה, הפיצוי בגין נזקי גוף כולל שני נדבכים: נזקי הגוף אשר נגמרו במהלך החופשה וכן עלות הטיפולים הכוללת אותה נדרשתם לשלם בעבור טיפול כאן בישראל או בחו"ל.  עילה לתביעת נזיקין בתחום של נזקי גוף בחופשה יכולה להיות החל מנפילה אשר התרחשה באמבטיה ועד לתאונת דרכים בזמן החופשה. אולם, בכדי שתוכלו לבחון האם אכן יש לכם עילה לתביעה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מומחה לתחום של נזקי גוף, וזאת לצורך מתן ייעוץ ראשוני ובחינה של המקרה הפרטני שלכם.

מה עושים במקרה של נזקי גוף במהלך חופשה

תביעת נזקי גוף: ליווי הכרחי מצד עורך דין אשר מתמחה בתחום

חשוב לזכור כי בתחום של נזקי גוף, כל מקרה נבחן לגופו ולכן ישנם גורמים שונים אותם ניתן לתבוע – חברת הביטוח, החברה אשר ארגנה את החופשה, בית המלון ועוד. חשוב לציין כי במידה ונפצעתם בחו"ל ואתם מעוניינים לתבוע את בית המלון, מדובר בתביעה סבוכה יותר וזאת בשל העובדה כי לכל מדינה יש את הדין המקומי שלה והליכים משפטיים מסוג זה, ולכן נושא ההתייעצות עם עורך הדין הוא חיוני. מעבר לכך, בכדי לגבש כתב תביעה עליכם לבצע איסוף ראיות אשר כולל בין היתר מסמכים רפואיים רלוונטיים, קבלות בעבור טיפולים אותם קיבלתם וכן כל תיעוד אשר יכול לבסס את טענתכם. באמצעות עורך דין נזקי גוף תוכלו לקבל ליווי משפטי אשר כולל חוות דעת משפטית הנוגעת למצבכם (בייחוד כאשר מדובר בפציעה אשר גרמה לאובדן כושר עבודה) וכן לצורך ליווי לוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע עבורכם אחוזי נכות. ככל שאחוזי הנכות יהיו גבוהים יותר  – כך סכום התביעה יעלה. זכרו כי מדובר בפרוצדורה אשר מתנהלת במספר חזיתות במקביל, ועל כן נדרש מכם לגלות סבלנות רבה בהתמודדות עם גורמי המקצוע וכן המוסדות אותם אתם מעוניינים לתבוע.

כיצד ניתן להימנע מהליך משפטי?

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר תביעות בגין נזקי גוף עוברות למישור של גישור, לצורך הימנעות מתהליך משפטי ארוך. משום כך, בדקו היטב כי אתם יוצרים קשר עם עורך דין מקצועי אשר ידע לפעול לטובתכם ולטובת קבלת הפיצוי הכספי בהקדם, כך שתוכלו לשוב לחייכם בהקדם.

השארת תגובה