בלי תירוצים: שומרים על כושר גם בחופשה!

לאחר לא מעט תכנונים החלטתם לצאת לחופשה מפנקת כאן בארץ או מעבר לים. למרות ההתרגשות הרבה, צריך לקחת בחשבון כי חופשה עלולה להוביל אתכם למצב שבו אתם יוצאים מאיזון בעקבות מחסור בפעילות גופנית סדירה, כפי שאתם מבצעים בארץ. דווקא היציאה לחופשה מהווה הזדמנות לשמור על הכושר ואף ליצור תמהיל אימונים מגוון ויצירתי, כך שתוכלו לשמור על הבריאות ולחזור הביתה ללא קילוגרמים עודפים. כיצד תעשו זאת? להלן מספר טיפים בהם תוכלו להיעזר, רגע לפני היציאה לחופשה:

שימוש בתוספי תזונה בזמן חופשה

ארגון הוא חלק בלתי נפרד מתכנון חופשה. רצוי להביא איתכם את תוספי התזונה אותם אתם נוטלים באופן קבוע או ששמעתם תגובות טובות, כמו למשל אבקת חלבון. באתר טבע בריא תמצאו מוצר מתאים שתוכלו לקחת איתכם ואשר יסייע לכם גם לשמור על הבריאות אבל גם להזכיר לכם כי אתם צריכים להתאמן. כתוצאה מכך, תוכלו לכך למצב שבו אתם מעלים לעצמכם את המוטיבציה כתוצאה משימוש בתוספי תזונה בטוחים לשימוש כמו אבקת החלבון. היכולת להזמין מראש דרך האתר לצד מחירים נגישים מהווים הזדמנות נהדרת ליצירה של אורח חיים בריא, תוך כדי החופשה.

התאמת הפעילות הגופנית לאופי החופשה

התאמה של הפעילות הגופנית לאופי החופשה הוא חיוני לטובת שמירה על כושר. אם אתם יוצאים למשל לחופשת בטן גב במלון הכול כלול, בדקו היכן נמצא חדר הכושר ונצלו את המתקנים לטובת פעילות ספורטיבית בין הארוחות והבטן גב בבריכה. אולם, אם מדובר בחופשה טרופית בבקתה או אפילו באוהל (אחד הטרנדים החמים של עולם התיירות) רצוי לבצע פעילות גופנית ימית כמו למשל שחייה או חתירה על סאפ, מתוך מטרה לנצל את תנאי האקלים החמים לטובת ספורט שמתבצע אומנם שונה מכפי שאתם רגילים, אבל מאפשר לכם לנצל את התנאים לטובת פעילות ספורטיבית.

הורדת אפליקציות כושר

במקום למצוא את עצמכם יושבים בחדר וצופים בטלוויזיה בזמן החופשה, נצלו את אפליקציות הספורט לטובת אימון שמתבצע בחדר. בשנים האחרונות פותחו שורה של אפליקציות ייעודיות שמאפשרות לכל אחד להתאמן -בהתאם לדרגת הקושי ולסוג האימון הרצוי. באפליקציות תוכלו למצוא אימונים פונקציונאליים לצד אימון כוח, אירובי או אפילו יוגה ופילאטיס אותם ניתן לתרגל בחדר שלכם במלון או אפילו בבריכה. מדובר בדרך נהדרת לשמור על כושר אבל גם ליצור גיוון בשגרת האימונים, בהתאם לקצב שלכם.

בלי תירוצים: שומרים על כושר גם בחופשה!

השתתפות בפעילויות במלון

במידה ואתם יוצאים לחופשה במלון הכול כלול, סביר להניח כי ישנו צוות הווי ובידור שמקיים לאורך כל היום פעילויות שונות לטובת האורחים. הצטרפו לפעילות ספורטיבית שאותם מקיימים הצוותים מדי בוקר בבריכת המלון ובמידה ויש פעילות גופנית כמו למשל תרגול יוגה בשקיעה, לטובת ניצול החופשה לאימון ספורטיבי. לרוב, מדובר בפעילות חינמית לחלוטין ועל כן מדובר בהזדמנות אותה רצוי לנצל את צוות המלון לטובת שגרת האימונים שלכם.

שמירה על סדר יום קבוע

כפי שכל נופש יודע, שמירה על סדר יום קבוע בזמן חופשה הוא מאתגר למדי. אולם, העדיפו לשמור על סוג של שגרה מבחינת שעת הקימה והשינה שלכם מתוך מטרה ליצור סדר יום שאליו תוכלו להכניס את הפעילות הספורטיבית – גם כאשר מדובר בפעילות קצרה כמו למשל הליכה לחצי שעה עד שעה. ככל שהשעות שלכם יהיו מסודרות יותר, כך תוכלו לתכנן את הלו"ז בהתאם לשגרת האימונים, בדיוק כמו שאתם מבצעים בזמן שאתם לא בחופשה.

לסיכום, לשמור על כושר בזמן חופשה הוא אתגר לא קטן. אולם, באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן תוכלו גם אתם ליצור לעצמכם שגרה ספורטיבית שגם תאפשר לכם להימנע מעלייה של קילוגרמים עודפים וגם תאפשר לכם לשמור על הבריאות – בזמן חופשה מפנקת בארץ או בחו"ל. זכרו, אין תירוצים – כולם יכולים!

השארת תגובה