סוכנות תיירות? שירותי מחשוב ענן הם מה שאתם צריכים

סביר להניח, שכבר שמעתם על שירותי ענן. זהו אחד ה"באזוורדז" הבולטים ביותר בשנים האחרונות, בכל הנוגע למחשוב בעסקים. האם שירותי ענן רלוונטיים עבור סוכנות תיירות? כיצד ובאיזו מידה, הם יכולים באמת לסייע לכם?

ההוכחות בשטח

שירותי ענן נהנים כיום מפופולאריות עצומה. הם זמינים בהיקף גדול מאוד – כמעט כל יכולת מחשוב מוכרת, מוצעת גם כשרות ענן. הסיבה לכך? התועלות רבות ועסקים פשוט "מצביעים עם הארנק" בעד שירותים אלה. ואכן, לשירותי מחשוב ענן יש הרבה יתרונות לעסקים, גם אם משתמשים בהם בהיקף קטן. הוותק שתחום זה צבר עד היום, מתבטא בבשלות, במבחר הרחב וגם בהיצע המומחים שמסייעים ליישם זאת.

הגדרה קצרה

נתחיל אולי בהגדרה קצרה וכללית, של אופי שירותי הענן. כרגיל, תוכנות מותקנות על חומרה מתאימה, בתוך העסק. אפשרות נוספת, היא שתוכנה אשר מותקנת על שרת, מספקת שירות מסוים לכל העסק. כלומר, השרת עובד מול אוסף מחשבים שולחניים, לפטופים וכדומה, ברשת פנימית של העסק. כעת נאמר שהשרת נמצא מחוץ לעסק שלכם, אצל ספק חיצוני. הוא יוכל להמשיך ולשרת אתכם כעסק, אך כל הטרחה של טיפול בשרת עצמו תרד מכתפיכם. מבחינה טכנית, כך עובדים פחות או יותר שירותי ענן. אתם צורכים מרחוק שירותים שונים, דרך האינטרנט. כל מה שקורה "מאחורי הקלעים" בכדי לממש זאת, יהיה עבורכם "שקוף". לא צריך להטריד אתכם. הכול באחריות הספק.

מגוון התועלות

אם כך, מדוע להשתמש בשירותי ענן? כפי שהזכרנו, ישנו היבט של צמצום הטרחה. תועלת משנה לכך, היא צמצום  ההוצאות – על רכישת שרתים, תחזוקתם השוטפת, כוח האדם שדרוש לשם כך ועוד. כספית, מדובר על מעבר ממודל של בעלות למודל של שכירה. שירותי ענן מקלים במיוחד, לשלם לפי השימוש. כלומר, הם מצמצמים בזבוז, בצורת תשלום על יותר משאבים מכפי שאתם משתמשים בפועל. מודל זה, לא רק מקל כלכלית, אלא גם מספק גמישות יוצאת דופן. תוכלו למשל במהירות יחסית, לשכור ולהפעיל שירותים כאלה, גם לזמן קצר. כמו כן, תוכלו לגשת אליהם מכל מקום, דרך כל התקן מחשוב, מאחר שהם נגישים דרך האינטרנט.

סוכנות תיירות? שירותי מחשוב ענן הם מה שאתם צריכים

דוגמא להמחשה – שרתים וירטואליים

כאמור, מגוון השירותים בתחום זה ענק. רק על קצה המזלג, נביא כמה דוגמאות להמחשה והתועלות האפשריות שלהם. הראשונה, היא שרתים וירטואליים. ניתן לשכור שרתים כשירות ענן, לכל מטרה שהיא. לאירוח אתר עבור הסוכנות, כשרת פיתוח ובדיקות ועוד. עוצמת השרת והמפרט שלו, הם דברים שתוכלו לשנות בקלות ובמהירות. כאשר זקוקים באופן זמני, לכוח מחשוב גדול מהרגיל.

דוגמה נוספת – ניהול מידע

גם בסוכנות תיירות קטנה, מצטבר כל הזמן מידע חדש, שבוודאי חשוב לכם לשמור היטב. באמצעות שירותי ענן לאחסון, תוכלו לשלם בדיוק על נפח האחסון הדרוש לכם. באחסון פנימי בעסק, המקום במדיית האחסון עשוי להיגמר, שאז תצטרכו לרכוש חומרה נוספת. בשירות ענן, אין צורך להיות מוטרדים מנושא זה בכלל. שירות גיבוי בענן, לא רק מספק פתרון מקביל שם גיבוי, אלא גם שיפור תועלת הגיבוי. כיצד? אם נזק פנימי בעסק (דוגמת שריפה) פוגע במחשבים ובמידע שמאוחסן עליהם, האם גם הגיבוי ייפגע? אם הוא פנימי אצלכם, ייתכן שכן. אם הוא גיבוי בענן, לא.

כאמור, יש לא מעט שירותים נוספים שעשויים להתאים לסוכנות תיירות. למשל שירות התאוששות מאסון, שיפור ביצועי אתרים ושרתים בעזרת שירותי CDN וניתוב עומסים או שירותי אבטחה שונים (למשל שירות אנטי DDoS).

לסיכום

אין ספק, כי שירותי ענן עשויים לסייע מאוד לסוכנויות תיירות. הם מסייעים להוציא החוצה פעילויות שאינן בליבה העסקית שלכם ולהתייעל. לכן, כדאי להכיר נושא זה ויותר מכך, כדאי לנסות!

השארת תגובה