קבלת שבת בחופשה: כך תרימו קבלת שבת מרהיבה לכל המשפחה – בחופשה!

אם גם אתם שומרי מסורת שאוהבים את המנהגים היפים של היהדות ויוצאים לחופשה משפחתית בארץ בקרוב, אתם כנראה מתלבטים כיצד לקיים את המנהגים שאתם רגילים לקיים מחוץ לבית. צריך לבדוק אם יש בית כנסת בקרבת מקום עבור מי שנוהג להתפלל, לברר לגבי הכשרות במקומות בהם נאכל ואם זה יוצא בחג, לבדוק את האפשרויות לארוחה בטרם הנסיעה. עם זאת, הסיטואציה הנפוצה ביותר בחופשות בשל העובדה שאנשים מטיילים בדרך כלל בסוף השבוע היא דווקא קבלת השבת ורבים מחפשים את הדרך לקבל את השבת כראוי בצורה מכובדת ומפוארת ממש כפי שעושים בדרך כלל בבית. האמת היא, שאם עדיין לא יצא לכם לעשות דבר כזה, שווה לדעת שזה ממש פשוט, הרבה יותר ממש שנהוג לחשוב וכעת אנו רוצים להסביר בדיוק איך תעשו את זה.

הכינו מראש את תשמישי הקודש

בראש ובראשונה עליכם להיערך מבחינה טכנית ולהביא אתכם את כל הדברים הנחוצים לקבלת שבת. צריך להביא אתכם סט קידוש מהודר עם כוס יין מהודרת, תחתית, סידור תפילה וכן הלאה. בגלל זה טיול עליכם מן הסתם להוציא את הדברים הללו מהבית, ובגלל שהם יקרים וחשובים לא רק מבחינת העלות הכספית שלהם, עלינו לשמור עליהם כמה שרק אפשר. על כן מומלץ להביא תיק מיוחד עבורם, לרפד אותו במגבות ולשים בצורה מסודרת את כל הפריטים מהסט.

איפה נעשה קבלת שבת?

עוד שאלה חשובה כשאנו רוצים לעשות קבלת שבת בחופשה, היא איפה בדיוק נעשה אותה? ובכן, האפשרות הראשונה והבסיסית ביותר היא לעשות אותה בחדר המלון וזה בהחלט בסדר. עם זאת, למה שלא ננצל את המקומות היפים שאנו נמצאים בהם (וכאן 5 יעדים יפים במיוחד לדוגמה) ממילא ונהפוך את קבלת השבת למרגשת ומיוחדת אפילו יותר? אפשרות אחת היא לצאת החוצה אם אתם נמצאים בנופים יפים ולעשות את קבלת השבת במקום. אם ממש בא לכם להשקיע, אפשר בהחלט למצוא נקודה בטבע הקרוב אליכם ולעשות את קבלת השבת בה. שימו לב שזוהי אפשרות שמתאימה רק לאלו שנוסעים בשבת מפני שהיא מצריכה מאיתנו מן הסתם נסיעה ברכב.

קבלת שבת בחופשה: כך תרימו קבלת שבת מרהיבה לכל המשפחה - בחופשה!

אוכל

כעת, בואו נדבר על ארוחת השבת שהיא כידוע חלק חשוב ביותר מכל קבלת שבת. הנטייה של אנשים באופן טבעי בטיולים היא לקחת איתם כלי פלסטיק חד פעמיים. לא רק שהכלים הללו מזהמים ולא טובים לטבע שלנו, אלא שהם גם בהחלט לא מכובדים ולא ראויים לארוחה מיוחדת כמו ארוחת השבת. אנו ממליצים בחום להביא אתכם מראש כלים מהודרים ויפים בשביל ארוחת השבת. אתם בהחלט תרגישו את ההבדל ואם אתם שואלים אותנו זוהי הדרך הנכונה ביותר לקבל את השבת כמו שצריך.

בגדים

נכון, בחופשה אנחנו רוצים בדרך כלל להיזרק ואין לנו ממש כוח להשקיע בלבוש, אבל כמו שלא נבחר בכלים חד פעמיים לארוחת השבת, כך גם הלבוש שלנו הוא כזה שצריך לכבד את הזמן החשוב הזה. דאגו לקחת אתכם בגדים יפים ונקיים וקבלת השבת ובהחלט שווה להתקלח ולהסתדר לפני כן. אם אתם נוסעים עם הילדים שלכם, אל תשכחו להביא גם להם מספיק בגדים ובעיקר בגדים יפים ומהודרים לכבוד שבת המלכה.

לסיכום – דווקא בגלל שאתם יוצאים מהמקום הקבוע שלכם והולכים לנפוש, קבלת השבת יכולה להיות אפילו יותר מיוחדת ומרגשת. אל תשכחו להיערך מראש ולרכוש את תשמישי הקדושה שאתם צריכים, לבחור נקודה מתאימה בטיול, לדאוג לכלים יפים וכמובן ללבוש הולם ואתם צפויים ליהנות מקבלת שבת ייחודית ומקסימה.

השארת תגובה