התקררתם בחופשה? אלו תרופות הסבתא שיכולות לעזור לכם

כאשר אנחנו יוצאים לחופשה הדבר האחרון שאנו מייחלים לו הוא התקררות. אנחנו הרי רוצים לנפוש ולבלות בכיף: אבל מעבר בין אקלים אחד לשני, כמו גם שינויים קלים באורח החיים, יציאה מן השגרה, או וירוס שמסתובב לו חופשי –  כולם יכולים לגרום להתקררות. כאשר המחלה קורית בחופשה אתם רק רוצים לסיים אותה ולהמשיך לנפוש בכיף.

גודש באף, התעטשויות, כאבי גרון, כאבי ראש, צמרמורות בגוף, נזלת, חום ליחה ועייפות –  כולם תסמינים של הצטננות שבוודאי יפגעו בהנאתכם מהחופשה. אז איזה תרופות סבתא יכולות לעזור? כמה אופציות לתרופות סבתא להתקררות אפשר למצוא כאן, וכדאי להמשיך לקרוא אודות אופציות נוספות שיזרזו את תהליך ההחלמה:

לועסים ג'ינג'ר

ג'ינג'ר הוא שורש שמגיע אלינו מהמזרח הרחוק ויש לו תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות. לעיסה של חתיכת שורש כשהוא טרי וקלוף יכולה לרכך כאב גרון ולעצור הצטננות. את הג'ינג'ר אפשר להוסיף לחליטת תה עם לימון ודבש שנחשבים בריאים ועשירים בוויטמינים כמו ויטמין c המגן מפני הצטננות.

עושים אמבטיית אדים

אם בבית המלון שבו אתם נמצאים קיימת אמבטיה: כדאי למלא אותה מים חמימים ולהנות מהאדים שבחדר. אמבטיה טובה שאפשר להוסיף אליה שמנים אתריים לפתיחת האף והסמפונות תסייע בהתאוששות. שמנים כאלה אפשר לקנות בבית מרקחת, בפארמים השונים ובחנויות טבע.

צורכים תוספי תזונה

נסו לקבל את תרופת הסבתא בכמות מרוכזת באמצעות צריכה של תוספי תזונה. תוספי שיש בהם ויטמינים כמו ברזל, c ,b, וd – יעזרו לגוף שלכם להתחזק. בחרו ויטמינים כמו כורכום שמחזק מאד את המערכת החיסונית.

התקררתם בחופשה? אלו תרופות הסבתא שיכולות לעזור לכם

לקוחים כפית עם בצל ושום

טוב נגד עין הרע וגם יקל על הצטננות. שום ובצל מלאים מרכיבים בריאים כמו אנטיביוטיקה טבעית שיכולה לסיים מהר יותר את ההתקררות. טחנו שום ובצל, היו אמיצים וקחו כפית אחת של החומר הטחון במהלך היום, רצוי בבוקר.

אוכלים מרק עוף

מרק עוף הוא תבשיל שאפשר לקנות כשאתם בחופשה (ואם אתם בחופשה באילת, כאן תמצאו את הדברים הכי כיפיים לעשות שם) ממעדניה או מסעדה ואפילו ממטבח המלון בו אתם לנים. מרק עוף מכיל אנטיביוטיקה מן הטבע והוא נחשב כזה שמכיל מרכיבים שמונעים דלקות. מרק עוף יעזור להקל בהתקררות או במחלות כמו צינון ושפעת והוא מפחית ליחה, שיעול ונזלת ומחזק את הגוף בעזרת המרכיבים שיש בו שנחשבים כמו אלה של פניצילין. המרק יאושש אתכם בעיקר אם תוסיפו לו בצל וג'ינג'ר שיש בו סגולות רפואיות מדהימות!

מוצצים לימון

אם אתם מצוננים בחופה נסו להוסיף לימון לכל מה שאתם אוכלים או שותים. לימון מחזק את מערכת החיסון ויש בו אנטי היסטמינים שמרפאים צינון אלרגיה ומחטאים דלקות. הוסיפו לימון למין, לכוס תה, מצצו את הלימון כמו שהוא ונסו לשלב אותם בנוזלים שאתם צורכים בזמן החופשה שלכם.

נעזרים בצמחי מרפא

אם אתם נמצאים ליד חנות טבע בדקו איזה צמחי מרפא יעזרו לכם ורכשו אותם בדרך שאפשר להשתמש בהם באופן ישיר. את הצמחים אפשר לחלוט בתוך כוס תה חם, על פינג'ן או בכול מקום שיש בו מים רותחים. נסו לחפש פתרונות במקום בו אתם נמצאים כמו טבילה בג'קוזי או שהייה של כמה דקות בסאונה, וחפשו את הדרך הטבעית להקל על התקררות. כל הפעולות האלה יכולות לסייע לכם להתאושש במהירות להרגיש טוב יותר ולחזור לבלות בחופשה שלכם כמה שיותר מוקדם.

השארת תגובה