מזגן נייד לקמפינג בשטח: כל מה שצריך לדעת לפני הרכישה

אחד התענוגות הגדולים ביותר הוא טיול בטבע, ואם כבר טיול בטבע – מדוע לא להישאר גם ללון בו? אין כמו לקום בבוקר לקול ציוץ הציפורים, להכין קפה על גזיה קטנה ולאכול עוגיות טעימות. בשביל לערוך קמפינג מוצלח, יש כמה דברים שחשוב מאד להיערך אליהם. חשוב לקחת כמות מזון ומים אשר יספקו לכל ימי הקמפינג וגם להשאיר עודפים. חשוב להצטייד בביגוד מתאים ונוח. חשוב לקחת תרופות שונות וערכת עזרה ראשונה. בין יתר הדברים שצריך להיערך אליהם נכלל גם מזג האוויר שיכול להיות חם מאד. למזלנו, יש כיום פתרונות אשר מאפשרים לנו גם להנות מקמפינג בשטח וגם לא לסבול מהחום. לפתרון הזה קוראים מזגן נייד. מדובר במכשיר אשר ניתן לשאת בקלות ממקום למקום. הוא יכול לשמש אותנו גם בבית במקרים שהמזגן התקלקל או שאין מזגן. אל השטח ניתן לקחת אותו ולהפעילו באמצעים שונים. אם גם אתם רוצים להעביר את הקמפינג הבא שלכם בכיף, המשיכו לקרוא.

מזגן נייד – כיצד מתארגנים לזה?

מזגן נייד לאוהל הוא דבר חדש יחסית ולא מוכר בקרב רבים מהנופשים. לפני הרכישה, צריך כמובן לעשות השוואת מחירים ודגמים יסודית. מומלץ להקפיד לקנות את המכשירים המומלצים בתחום הזה תוך שאתם בוחרים את הדגם הנכון לצרכים ולשימוש שלכם. מזגן נייד עובד באופן דומה למזגן רגיל, אבל הוא מגיע בתור מוצר שניתן לקחת בקלות ברכב ולשנע אותו. העוצמה שלו כמובן חלשה יותר ממזגן רגיל בבית אבל זה גם מאפשר הפעלה על מקור אנרגיה זמין, נקודה שניגע בה בהמשך. מזגן נייד יכול להפחית בצורה ניכרת לא רק את הטמפרטורה, אלא גם את הלחות. זה נתון שחשוב לזכור ולעמוד על חשיבותו. תחושת החום נגרמת משילוב של החום עצמו והלחות באוויר. ככל שיש יותר לחות באוויר, הגוף מתקשה לסלק את החום וזה מה שקרוי 'עומס חום'. מזגן נייד כאמור יוכל לצמצם את התופעה. מי שסובל מעומס חום יוכל ממש להנות יותר בקמפינג. עם מזגן נייד ניתן יהיה לשהות בחלל סגור גם בשעות הצהריים החמות. זה יכול לאפשר למשל גם לילדים או מבוגרים להנות ולהשתתף בקמפינג.

מזגן נייד לקמפינג בשטח: כל מה שצריך לדעת לפני הרכישה

דגשים להפעלת מזגן נייד

חשוב לזכור שהמזגן הנייד הוא מכשיר חשמלי לכל דבר ועניין. יש למקם אותו על הרצפה באופן המוגדר על ידי היצרן. במקומות רבים, הקמפינג נערך בסמוך למקווה מים כמו נחל או אגם. חשוב לשמור את המזגן עצמו, את סביבתו וכבל החשמל שלו יבשים בכל עת. מזגנים שונים דורשים יציאה של האוויר החם. במידה וכן, צריך להיערך לזה מראש ולהציב את היציאה כך שלא תפריע. את המזגן ניתן להפעיל ממקור מתח שמסופק על ידי חניון הקמפינג. לחילופין אפשר להפעילו על ידי גנרטור או תאים סולריים ובטרייה. חשוב לבדוק את ההספק של מקורות החשמל שלכם ולוודא שהם מתאימים למזגן נייד. צריכת החשמל שלו היא גבוהה יותר ממכשירים כמו מנורה או רדיו אבל עדיין בתחום האפשרי.

לבסוף נדגיש לגבי טיולים לנגב והערבה. מזג האוויר בדרום יכול להיות חם ביום וקר בלילה ולכן צריך להיערך באופן מושכל הן מבחינת ההגנה מפני החום והן מבחינת ביגוד חם וציוד שינה חם לשעות הלילה הקרות. השינויים הקיצוניים הללו בין יום ללילה יכולים להיות לא נעימים ואפילו לגרום לצינון ותופעות אחרות. מומלץ כבר בשלב התכנון של הקמפינג להתעדכן לגבי טמפרטורות המינימום והמקסימום בעונה וכמובן לגבי רמת הלחות.

השארת תגובה