הופכים את החופשה לשגרה: המקצועות שיאפשרו לכם להיות נוודים דיגיטליים

נווד דיגיטלי הוא אדם שעובד מרחוק דרך האינטרנט, תוך כדי מעבר בין ערים או מדינות. אפשר לעבוד מרחוק כשכירים בחברה, כפרילנסרים או כבעלי עסק אינטרנטי, כל זאת במהלך חופשה או טיול. במאמר שלפניכם פירטנו על המקצועות המומלצים ביותר לאנשים שרוצים לעבוד בתור נוודים דיגיטליים.

מתכנת JAVA

מתכנת JAVA כותב קודים של תוכנה בשפה זו ומפתח אפליקציות למובייל, למחשבים ולאתרי אינטרנט. לרוב מתכנתי JAVA משתלבים בחברות ובפרויקטים גדולים המפתחים שירותים דיגיטליים שונים, כמו שירותים פיננסיים ואפליקציות מהדור החדש. המתכנת יכול להשתלב במערך פיתוח של מערכות מחשב עם מתכנתים נוספים, או לעבוד כמפתח יחיד שמשדרג קודים קיימים. לעיתים קרובות מקומות העבודה יעסיקו מפתחים גם כבודקים של אותו הקוד שכתבו. למתכנתי JAVA קיימות משרות רבות ולא נדרש ידע קודם כדי ללמוד תכנות JAVA; היום אפשר לעבור קורס ולהשתלב ממנו בשוק העבודה כמתכנתים.

קידום אתרים

קידום אתרים מוגדר כאוסף של פעולות שמטרתן להביא אתר מסוים למקומות גבוהים במנועי החיפוש. היום המשמעות של המושג הינה הגדלת מספר הכניסות לאתר והלקוחות שנכנסים אליו. קידום אתרים נעשה באמצעות SEO – Search Engine Optimization – אופטימיזציה למנועי חיפוש. ברוב המקרים כאשר מדברים על קידום אתרים מתכוונים לקידום אורגני לא ממומן, כלומר קידום התוצאות הלא ממומנות בגוגל, שמופיעות בדרך כלל מתחת למודעות הממומנות. מקדמי אתרים עובדים לפי האלגוריתם של גוגל, אשר בודק רשימה ארוכה של פרמטרים כאשר הוא קובע איזה אתר להציג במקום הראשון, במקום השני וכך הלאה.

כתיבת תוכן

אם אתם אוהבים, חיים ונושמים כתיבה – כנראה שהמשרה הזו בשבילכם. כתיבת תוכן מתייחסת לכתיבת כל התוכן הכתוב באתרים השונים. בעזרת התוכן הכתוב יכולים מנהלי אתרים להגיע למקומות הראשונים בחיפוש בגוגל ולהגדיל את מספר הכניסות לאתר וכן את מספר הלקוחות. אנשים שעובדים בכתיבת תוכן יכולים לעבוד מכל מקום, החל מבית מלון באילת ועד חופשה בחו"ל, כאשר כל מה שנדרש הינו גישה למחשב, מה שהופך את העבודה לנחשקת מאוד עבור נוודים דיגיטליים.

 

 

קופירייטינג

קופירייטר, רעיונאי בעברית, הינו אדם שכותב טקסטים למטרות שיווק ופרסום. קופירייטר עצמאי יכול לתקשר עם הלקוחות דרך האינטרנט ולעבוד מכל מקום בעולם באמצעות מחשב וחיבור אינטרנט תקין. ישנם הרבה קורסים שמעניקים ידע אודות כתיבה שיווקית, והרבה מקומות מחפשים קופירייטרים בעלי ידע מקדים או ניסיון. כתיבה שיווקית הינה חשובה מאוד לצורך פרסום של מוצר או שירות מסוים, והיום כמעט ואין בית עסק שלא מעסיק קופירייטרים. נגזרת של מקצוע זה הינה מיקרו-קופי, כתיבה שיווקית מצומצמת, שלרוב מתבססת על כתיבת תכנים שיווקיים קצרצרים כמו סלוגנים, המכילים לא יותר מכמה מילים במשפט אחד.

תרגום

אם אתם יודעים מספר שפות בצורה מספיק טובה, תוכלו לעבוד כמתרגמים בתור נוודים דיגיטליים מכל מקום. בחלק מהמדינות או השפות תצטרכו הסמכה מסוימת כדי לתרגם, אבל ברוב המקומות, ובפרט מקומות שמחפשים פרילנסרים בתחום התרגום, יידרש רק ידע בשפות הרלוונטיות. התרגום הנפוץ ביותר הוא מאנגלית לעברית ולהפך. מתרגמים יכולים לעבוד באתרים של מותגים שהגיעו מחו"ל לארץ, תרגום אפליקציות לשפה העברית ואפילו תרגום סדרות וסרטים. בתור מתרגמים תוכלו לשפר את השפה שלכם ולקבל ידע כללי נרחב אודות הנושא אותו אתם מתרגמים.

לסיכום

אם אתם רוצים לעבוד בתור נוודים דיגיטליים, היום זה אפשרי יותר מאי פעם. בעזרת חיבור למחשב ולאינטרנט תוכלו לעבוד כמתרגמים, מקדמי אתרים, כותבי תוכן או מתכנתי JAVA, מכל מקום ובכל זמן. בחלק מהתפקידים נדרש ידע או ניסיון, ובחלקם בתי העסק מעסיקים עובדים מתחילים בתחומם, ג'וניורים, אשר לומדים את התפקיד תוך כדי העבודה.

השארת תגובה