חכם משכנתאות עונים על כל השאלות: האם כדאי לקחת הלוואה לטובת חופשה בחו"ל?

עולם התיירות חווה הכלכלה עזה בזמן תקופת הקורונה, וזאת בעקבות כללי הסגר החברתי שהובילו לסגירת השמיים וביטול של עשרות אלפי טיסות בכל רחבי העולם. כעת, שנתיים מפרוץ המגפה, ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר מגיע לידי ביטוי בביקוש הולך וגובר לחופשות מעבר לים, אין בשל מחירים אטרקטיביים והן בשל הרצון להוביל ליצירה של חופשה מפנקת אשר תאפשר לכם לצבור כוחות ולהתרענן. אולם, צריך לקחת בחשבון כי חופשה בחו"ל מחייבת גם השקעה לא מבוטלת של כסף, ועל כן האפשרות של לקיחת הלוואה היא בעלת השפעה חיובית על היכולת להגשים את החלום ולטוס. מה חשוב לדעת אודות הלוואה לטובת חופשה והאם זה כדאי? כל הפרטים בכתבה.

הלוואה לטובת חופשה – כל מה שצריך לדעת

שוק ההלוואות מגלגל בישראל מיליוני שקלים, כאשר בשנים האחרונות החלו יותר ויותר חברות לספק והציבור הרחב מגוון רחב של הלוואות אשר נועדו לממן את החופשה הבאה מעבר לים. היום קל יותר מאי פעם לקחת הלוואה, וזאת בשל האפשרות לקבל תנאי מימון נוחים לכל מטרה. אולם, כפי שמסבירים המומחים של חכם משכנתאות, צריך לקחת בחשבון כי מספר ההחזרים בהלוואה הוא פרמטר בעל משמעות, וזאת בשל העובדה כי נדרש מכם לחשוב היטב על סכום ההחזר שתוכלו לעבוד בו, מתוך מטרה להימנע ממצב של אי פירעון אשר גורר ריבית, הצמדה ואף הליכים משפטיים.

כאשר לוקחים הלוואה רצוי לבחור במסלול אשר מאפשר לכם לשלם מספר קטן של החזרים ככל האפשר, וזאת מתוך מטרה לבחון את ההוצאות השוטפות לצד הוצאות חד פעמיות כמו חופשה מעבר לים, כך שבסופו של דבר עצם לקיחת ההלוואה לא תגרור הוצאות כספיות כבדות שבהן תתעקשו לעמוד לאורך הזמן. זאת ועוד, צריך לקחת בחשבון כי העלות של ההלוואה מבוססת לא רק על סכום ההלוואה, אלא גם על ריבית והצמדה. על מנת שתוכלו לבדוק כמה זה יעלה לכם בפועל, ניתן להיעזר בגוף מקצועי אשר מורכב מאנשי מקצוע המתמחים בעולם הפיננסים וההלוואות בפרט, כחלק מקבלת מענה שיסייע להוביל לקבלת החלטות נבונות.

 

 

פרעון מוקדם – אופציה נהדרת לסגירת ההלוואה

מאחר בטיסה לחו"ל היא הוצאה חד פעמית, אפשר ואף רצוי לבחון את האפשרות של פירעון מוקדם אשר מאפשר לסיים את ההלוואה עוד לפני סיום התקופה, כאשר מדובר בהזדמנות נהדרת להוביל לקיצור של משך ההלוואה. המומחים של חברת חכם משכנתאות מסבירים כי במידה ואתם רוצים לפרוע את ההלוואה קודם לכן, צריך לבחון את גובה העמלה אשר צריכה להיות נמוכה או לבחור בגוף אשר מאפשר לכם לקבל את ההלוואה ללא עמלה כלל.

סקר שוק – הדרך הטובה ביותר ללקיחת הלוואה

צרכנות נבונה היא חלק משמעותי וחשוב מאוד בתהליך של לקיחת הלוואות וזאת בשל היכולת שלכם לבצע סקר שוק נרחב לטובת איתור של הלוואה אשר מותאמת בדיוק לצרכים שלכם, וכמובן ליכולת הפיננסית. עידו עוז, בעלים של חכם משכנתאות מסביר כי כיום יש לקוחות את היכולת לבצע בעצמם סקר שוק באמצעות אתרים מתמחים ואף  לנהל משא ומתן אל מול החברה, כל זאת מתוך מטרה להפוך את תהליך קבלת ההלוואה לחופשה למשתלם – ולא עול כלכלי משמעותי.

לסיכום

במידה ואתם מתכננים לטוס ל חו"ל וזקוקים להלוואה, חשוב לבצע מספר צעדים אשר כוללים סקר שוק לצד בדיקת העמלות וכן אפשרות לפירעון מוקדם אשר יניב לכם את היכולת להפחית את גובה התשלומים החודשיים בעקבות הוצאה חד פעמית בעקבות נסיעה לחו"ל.

השארת תגובה