התקף חרדה: אל תתנו לו להרוס לכם את החופשה!

לא מעט אנשים נתקפים חרדה דווקא בסיטואציה שאמורה להיות נעימה- לפני או תוך כדי החופשה המיוחלת. מדובר בתופעה נפוצה אשר אותה ניתן למנוע או להפחית באופן משמעותי, דרך קבלת כלים להתמודדות. מהם? להלן הפרטים.

התקפי חרדה בזמן חופשה: תופעה נפוצה אותה ניתן למנוע

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד אחד הנושאים המדוברים ביותר הוא כמובן נושא החרדה, בייחוד בשנה הנוכחית ועל רקע נגיף הקורונה. אולם, נושא שכמעט ולא מדברים עליו הוא חרדה בזמן חופשה, כאשר לא פעם החרדה משפיעה באופן משמעותי על איכות החופשה ועל היכולת למצות את הזמן לנוח ולהירגע. למרות האווירה הנינוחה והציפיות לקראת החופשה, החרדה עלולה להופיע אפילו עוד לפני ואף למנוע מהאדם לצאת אליה, בעקבות התקף חרדה. טיפול מיידי בהתקף חרדה הוא הכרחי, וזאת בשל העובדה כי דרך הטיפול ניתן להפחית באופן משמעותי את עוצמת החרדה ולתרום לא רק להצלחת החופשה אלא גם לבריאות הנפשית. אם סבלתם בעבר מחרדה ואתם חוששים כי החופשה שלכם תיהרס, זה הזמן לקבל את הכלים לצורך התמודדות, מתוך מטרה לחיות לצד החרדה ולא לתת לה לנהל אתכם.

התקף חרדה אל תתנו לו להרוס לכם את החופשה

כיצד מתמודדים עם התקפי חרדה?

התקף חרדה עשוי לא פעם להשפיע על איכות חייו של האדם, בעקבות תסמינים גופניים כמו זיעה קרה, דפיקות לב מואצות ובמקרים קיצוניים גם תחושה של התקף לב אשר גורם לפנייה למיון, בשל התסמינים הקשים. כאשר התקפי חרדה אינם מטופלים, הם עלולים להחמיר ואף להפוך לקיצוניים יותר. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו בזמן החופשה מרגיש את התחושות הללו, ולכן ההמלצה הגורפת של מטפלים בתחום היא לעבור טיפול קוגניטיבי התנהגותי לשם התמודדות עם התופעה. הטיפול ממוקד וקצר טווח, אותו עוברים באמצעות מטפל מוסמך. במסגרת הטיפול, מבינים לעומק את הדפוס של החרדה, ולומדים כיצד לחיות לצדו.

חרדה בזמן חופשה – טיפים חשובים

ההמלצה הגורפת של מטפלים היא להיחשף קודם כל לחופשות קצרות טווח כאן בארץ (כלומר חופשה של יומיים עד שלושה ימים), ורק לאחר מכן לסגור חופשה ארוכה יותר ביעד ע"פ הבחירה האישית, כך שניתן לקבל תחושה של שליטה שחשובה מאוד לצורך התמודדות עם חרדה. נוסף לכך, רצוי להימנע מחופשה שכוללת רק מנוחה בשל היותה טריגר שעלול להוביל לתחושות של חרדה כתוצאה מחוסר המעש. לכן, עדיף לתכנן את החופשה בשילוב של פעילויות שיעסיקו אתכם ולא יגרמו לתחושה של מועקה בעקבות חוסר המעש, ובעקבות כך התקף חרדה. לסיכום, התקפי חרדה וחרדה ניתן למנוע באמצעות שורה של צעדים. אל תמנעו מעצמכם לצאת לחופשה או לתת לחופשה להיגמר בתחושה קשה רק בגלל החרדה, אלא רכשו את הכלים דרך מטפלים מוסמכים לצורך התמודדות בעלת מאפיינים של חוזק ועוצמה.

השארת תגובה