מהגרים למדינה זרה: 5 פעולות חיוניות שכדאי לבצע לפני הרילוקיישן

יותר ויותר ישראלים בוחרים לעשות שינוי מהותי ולעבור לגור מעבר לים, בין אם לצרכי עבודה או מגורים. אם אתם בדיוק לקראת רילוקיישן, אלו חמש הפעולות שכדאי לבצע לפני, לצורך נחיתה רכה.

רגע לפני המעבר למדינה זרה: אלו חמשת הפעולות החשובות ביותר לביצוע

תהליך של מעבר לחו"ל הוא תהליך מורכב הכולל פרטים רבים בהם נדרש לטפל לפני הנסיעה. אם בעבר ישראלים ספורים ביצעו את התהליך, כיום ניתן לראות כי מדובר באחת המגמות החזקות של השנים האחרונות, ובהתאם לכך המידע הוא רב ומאפשר לכם להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת המעבר. בין אין ספור הפעולות שאותם תידרשו לבצע, ישנן חמש פעולות מומלצות לביצוע. מהן? להלן הפרטים:

תיוק מסמכים

לפני שאתם נוסעים בדקו כי יש לכם את כל המסמכים החשובים הכוללים בין היתר ביטוח רפואי, צילומי דרכון ותעודות זהות כמו גם מרשמים קבועים. נוסף לכך, ישנם מקרים בהם יש צורך בתרגום נוטריוני, בייחוד אם אתם בתהליך של הוצאת דרכון זר או נדרשים לספק מסמכים משפטיים בעבור משרדים ממשלתיים. הקפידו לתייק את המסמכים בצורה מסודרת באמצעות קלסר, ולשמור אותו בתיק היד שלכם.

מהגרים למדינה זרה 5 פעולות חיוניות שכדאי לבצע לפני הרילוקיישן-

הוצאת ויזה

אם אתם מגיעים למדינה זרה בעקבות מקום העבודה שלכם, הוצאת הוויזה מתבצעת לרוב דרכם. עם זאת, ישנם מקרים בהם אתם תידרשו להוציא את הוויזה בעצמכם, ועל כן נדרש לבצע את התהליך לפחות כחודש וחצי עד חודשיים לפני הנסיעה עצמה. במידת הצורך, צרו קשר עם חברה מקצועית אשר יכולה לקצר לכם את תהליך הוצאת הוויזה לכם ולבני המשפחה באופן אינטרנטי, ובכך לחסוך לעצמכם לא מעט זמן.

תיאום מס

במקרים של רילוקיישן,  תיאום מס הוא הכרחי, וזאת בשל העובדה כי אתם עלולים לשלם מס כפול – גם לרשויות בישראל וגם לרשויות המס במדינה בה אתם מתגוררים. מומלץ ליצור קשר עם יועץ מס המתמחה במיסוי בינלאומי, הן לצורך תיאום המס אל מול הרשויות ובמידת הצורך סגירת חשבונות הבנק כאן בישראל כמו גם מכירת הדירה, באם ישנה כזו.

רכישת ביטוח נסיעות

טרם הנסיעה רכשו ביטוח נסיעות עם התמקדות בסעיפים של ביטוח תאונת עבודה (המוסד לביטוח לאומי אינו מכסה תאונות שהתרחשו בחו"ל) כמו גם את תנאי הפוליסה, כאשר חובה לציין את כל הפרטים הרפואיים המדויקים שלכם – לטובת מניעת מקרים שבהם בעקבות בעיה רפואית, לא תוכלו לקבל את הכיסוי הביטוחי המגיע לכם.

תיאום ציפיות

מעבר לרילוקיישן מחייב גם תיאום ציפיות בין בני המשפחה או בני הזוג. מומלץ להצטרף לקבוצות של ישראלים המתגוררים במדינת היעד, הן לצורך תיאום ציפיות בנוגע למגורים, בתי ספר וכו' והן לצורך נחיתה רכה עם קהילה ישראלית מחבקת אשר תסייע לכם בתהליך המעבר.

השארת תגובה