מצלמים כמו מקצוענים: איך להוציא את המיטב מהגו פרו שלכם בטיול?

ההנאה בטיול בטבע היא משהו שקשה לתאר, צריך פשוט לצאת ולחוות. יחד עם זאת, בתור מטיילים אנחנו כן רוצים לתעד את הרגעים היפים. צילומים וסרטונים מהטיול שלנו מאפשרים לנו להיזכר בכל אותם רגעים יפים וגם להראות אותם לאחרים. נושא הצילום עבר כמה שינויים במהלך השנים. תחילה היו משתמשים בסרטי צילום אותם היה צריך לפתח. לאחר מכן עבר עולם הצילום למצלמות דיגיטליות שאפשרו צילום ללא הגבלה כמעט. במקביל, התפתחו המצלמות בטלפונים החכמים שלנו והגיעו לרמה מרשימה של צילום המאפשר ספונטניות וזמינות של המצלמה. כל שיטות הצילום הללו מוציאות תוצאות מאד דומות. ריבוי של תמונות וסרטונים גורם לכולם להראות מעט משעממים. בכדי ליצור צילומים שיהיה מעניין לצפות בהם, צריך משהו אחר. על הצורך הזה בדיוק עונה חברת גו פרו. היא מציעה לנו מצלמות אשר מיועדות לתיעוד של פעילויות שונות בכללן טיול בטבע. במאמר הזה ניתן כמה עצות בכדי להוציא מהן תוצאות מרשימות. אם גם אתם רוצים לחזור מהטיול הבא שלכם עם צילומים שישאירו אנשים עם פה פעור – המשיכו לקרוא.

בחירה נכונה של אביזרי צילום

הגדולה של מצלמות הגו פרו היא באיכות צילום המשולבת עם מצלמה שניתן לחבר בזוויות שונות ושהיא מאד עמידה לטלטולים, לאבק ולמים. כדי להוציא יותר מהמצלמה אפשר לקנות את האביזרים המתאימים לסיטואציה של טיול בטבע. אנחנו ממליצים על כמה אביזרים בסיסיים כאלו:

רצועת ראש עם תופסן לכובע

יאפשר לכם צילום בידיים פנויות. כך תוכלו להמשיך ללכת או אפילו לטפס ולהיעזר בידיים תוך שאתם מתעדים את עצמכם מגובה הראש. הצילום שיתקבל נותן למתבונן זווית ראיה כאילו הוא משתתף בהליכה.

מוט סלפי משולב חצובה

זה אביזר עם שני שימושים. ראשית, הוא יוצר מעין ידית נוחה למצלמה. איתה תוכלו לשלוט באופן חופשי על זוויות הצילום ולהזיז את המצלמה בכדי ליצור סרטונים מעניינים יותר. בנוסף, עם אותו אביזר תוכלו ליצור חצובה אותה תמקמו לאורך השביל בכדי ליצור למשל צילום עצמי שלכם צועדים.

מצלמים כמו מקצוענים: איך להוציא את המיטב מהגו פרו שלכם בטיול?

שלט רחוק

זהו אביזר שיאפשר לכם צילום עצמי גם כאשר המצלמה מרוחקת מכם. בשילוב עם החצובה, תוכלו ליצור תיעוד של עצמכם כאילו יש לכם צלם שעוקב אחריכם עם מצלמה.

תיק גב 16 ליטר

זהו תיק מקצועי של גו פרו המשלב חיבור למצלמה בגובה החזה. הוא מחליף את התיק שאתם בכל מקרה צריכים לקחת לטיול עם אביזר נשיאה למצלמה.

טכניקות צילום לגו פרו

עולם הצילום בגו פרו פותח לנו אפשרויות צילום שלא הכרנו אשר ישדרגו את הצילומים מהטיולים שלנו:

  • ניתן לצלם מתחת למים או לשלב סרטון אשר מתחיל מתחת למים, נניח בצעידה בנחל, ואז עולה וחושף את הנעשה מעל המים.
  • צילומי הילוך איטי הם דרך נהדרת להראות פעולה מהירה כמו גלישה מדיונת חול או קפיצה מעל סלע.
  • ניתן לחבר את המצלמה על הראש לכיוון אחורה וכך לתעד אנשים מטיילים מכיוון הפנים שלהם. בדרך זו, אפשר אפילו לשמוע אותם מדברים או אפילו מסבירים על הטבע מסביב, כל זאת תוך כדי ההליכה בו.
  • צילום מחצובה – זהו צילום בו אתם משאירים את הגו פרו לצד הדרך ומצלמים את עצמכם ויתר המשתתפים הולכים בה. זה מצריך הכנה ומעט הליכה של מפעיל המצלמה קדימה ואחורה. התוצאה שווה את המאמץ – הצילום המתקבל הוא כמו של סרטי טבע מקצועיים בהם יש צלם חיצוני.

מצלמת גו פרו תשדרג לא רק את חווית הטיול שלכם, אלא גם את הזיכרונות אשר יישארו ממנה אחר כך.

השארת תגובה