הפנינים החבויות בירושלים

 

ירושלים הינה עיר מיוחדת, ולא רק בשל סיבות דתיות והיסטוריות, אלא בשל העובדה שיש בה משהו אחר – אווירה ייחודית של רוגע מהול בתחושת הרפתקה, ואת התחושה הזו מעשירים מגוון מקומות מרהיבים, כאלו שמומלצים עבור מבקרים מבחוץ וכמובן שגם עבור התושבים, ועל כן אם גם אתם מבקשים להכיר זווית נוספת של אחת הערים היפות במדינה, אתם מוזמנים לבחון את החלופות הבאות:

שדרת החנויות ממילא

אומנם להמליץ על אזור קניות בעיר ירושלים עשוי להישמע מוזר, אך יחד עם זאת שדרות ממילא אינו עוד מתחם קניות, אלא טיול חוויתי לכל המשפחה, וזאת כי לצד שפע של חנויות יוקרתיות, גם פזורות לאורך השדרה עבודות אומנות, מגוון בתי קפה וכמובן שפע של חלונות ראווה מרשימים, שלצד בגדים ותכשיטים, גם מציעים הצצה על עבודות יודאיקה שמגיעות מירושלים ומכל העולם, כאשר את ההוד הזה מחבקת האווירה הייחודית של חומות העיר, כך שישן וחדש נפגשים ביחד והתוצאה לא פחות ממהפנטת. מבקשים טעימה ממה שתמצאו בשדרה? חנות פריטי בלרינס בממילא מציעה נעלי נשים בעלי קונספט נשי, רשת GAP מעמידה סניף מרשים במיוחד, חנות "חדד" מציעה כלי כסף ויודאיקה מסורתיים ועוד.

קבר דויד

אם אתם באזור העיר העתיקה ובסמיכות לשער ציון, מוטב לעקוב אחת השילוט שמפנה אל קבר דויד. מדובר במבנה שלפי האמונה מכיל את קברו של דויד מלך ישראל. המבנה עצמו מרשים ובו חדרים רבים. בקומה העליונה מצוי חדר שלפי המסורת נערכה בו הסעודה האחרונה שחלה בסדר פסח, הסעודה של ישו ו12תלמידיו. באותה סעודה מבשר ישו לתלמידיו שאחד מהם עומד לבגוד בו ולהסגירו. עוד באותה קומה תצפית מרשימה שצופה לאזור העיר העתיקה ואף לאזור שבו מצוי הקבר האמתי, וזאת כי ע"פ המקרא הקבר אינו מצוי במבנה זה, אלא בעיר דויד.

 

 

שיטוט בנחלאות

אם מבקשים לקבל בוסט של אווירה ירושלמית טהורה, פשוט צריך להגיע לנחלאות, אזור שמורכב מ32 שכונות שהן כה צפופות, כך שהן פשוט מחוברות האחת לשנייה, אך הצפיפות הזו היא חלק מהקסם של המקום. סיור באזור מגלה בורות מים, בתי כנסת בעלי סיפורים מרתקים, את הבוסתן הספרדי שמציע בעונה הנכונה תותי עץ, את ביתו של הרב אריה לוין (רב אסירי המחתרות) ובעיקר גיבוב של אבנים מקושטים בצמחייה רעננה ועבודות אומנות שמוסיפות צבע ונשמה, וזאת לצד אנשים מבוגרים וסטודנטים צעירים שחוזרים מהשוק עם סלים, מכולות קטנות ובעיקר תחושת רוגע שמסתירה אינספור סיפורים מרתקים אודות אנשים שגרו פה עוד לפני שהייתה לנו מדינה.

הגן הבוטני האוניברסיטאי

הגן הבוטני האוניברסיטאי מהווה מקום נפלא לטיול עם המשפחה ובמיוחד עם בוא הסתיו, כאשר החלמוניות נמצאות בשיא הפריחה. במקום מגוון חלקות שמציגות צמחים מכל העולם, כך שניתן לחקור, ללמוד וכמובן להכיר שלל צמחים חדשים ומרהיבים. כמו כן, ניתן לבחור בין טיולים מודרכים לבין טיולים עצמאיים, ואם התמזל מזלכם, גם תזכו ליהנות משלל אירועי תרבות ומציגי אומנות שמתרחשים במקום.

נקבת השילוח

אם מבקשים לשלב בין טבע להיסטוריה ועל הדרך גם להתרענן עם מים צוננים, מומלץ להגיע אל נקבת השילוח שבעיר דוד. במקום ניתן להיחשף לכתובת שהתגלתה ב1880. הכתובת מכילה כתב עברי קדום ובה החוצבים של אותה נקבה מעבירים מסר שמעיד על גאווה עצומה, ואכן מדובר בעבודה מרשימה, וזאת כי החציבה התבצעה משני מוקדים מקבילים וכאשר הושג המפגש, הוכתר ניצחון מרשים ביותר, ניצחון שמיוחס לחזקיהו מלך יהודה.  

עיר שמשאירה טעם של עוד

אלו היו רק מספר דוגמאות, אך יש עוד רבות נוספות, ועל כן פעם בתקופה ראוי להגיע לעיר ולגלות רבדים נוספים. העיר ירושלים לעולם אינה מאכזבת ותמיד מציעה עוד טעימה משפע של טבע, תרבויות, היסטוריה ואומנות – רק לבוא ולגלות.  

 

השארת תגובה