איך טסים לחו"ל עם כל המשפחה בתקציב הגיוני?

 

אז נכון שלטוס עם המשפחה מצריך הוצאה גדולה, אך יחד עם זאת טיסה משפחתית ממזמן כבר אינה שמורה רק לאנשים אמידים ואף כיום באמצעות טיסות לואו קוסט סך ההוצאה נראית פחות מפחידה, אך אם באמת רוצים לחסוך, רצוי להרוויח מחוכמת ההמונים – מניסיונם של משפחות שתכננו, טסו ונחתו עם תובנות. אז מהם עיקרי התובנות? להלן כמה חשובות בעלות ניחוח אירופאי ושמתובלות בחוכמה ישראלית:

 

טיסה

ראשית כדאי להגדיר תקציב תקרה כולל ולהתחיל לחלק אותו בהתאם לרבדים הבאים: טיסה, ביטוח, רכב, מלון, יעדים ואטרקציות. כך למשל אם נתמקד במחירי טיסה, נציין שמראש יש לחפש אך ורק טיסות זולות לאירופה ולהתעלם מהשאר, גם אם מדובר בטיסות ישירות וששייכות לחברות מפנקות. יש להבין שהגדרה זו מחייבת והתחרות כיום מאוד גדולה, כך שאין סיבה לשלם מחירים כפולים עבור טיסה שמביאה בדיוק לאותו היעד. מכאן שגם אם הטיסה תהיה פחות מרווחת, האוכל יהיה פחות טעים והסרטים בטיסה יהיו פחות עדכניים, עדיין מומלץ ליהנות מהתחרות הענפה שמתחוללת בתחום. כמו כן, רצוי לבחור בתאריכים פחות פופולאריים ובו זמנית להזמין טיסה מוקדם ככול הניתן, או לחלופין היו ספונטניים ותנצלו את מחירי הדקה ה90.

 

לינה

ידוע שעל לינה מוציאים לא מעט, ועל כן טוב להכיר בדרכים שמאפשרות להוזיל עלויות. ראשית נציין שאם בוחרים ללון במלון, מוטב להתרחק ממרכז העיר וטוב לדעת שבהרבה מקומות דורשים תשלום בהתאם לכמות המיטות. אי לכך אחת הדרכים לחסוך היא לטייל עם מזרן מתנפח, כזה שמחברים לשקע ותוך כמה שניות הוא מתמלא (או מוציא) אוויר. עוד נציין שבאופן כללי לינה בדירה יותר זולה, משמע מומלץ להכיר את AIRBNB ואם אפשרי ומרגישים בנוח, זה הזמן לנצל הזמנה של בני משפחה (או חברים) מקומיים.

 

אוכל

לאכול במסעדה זה תמיד נחמד, אך כשיש ילדים בתמונה, זה די יקר ולא תמיד אידאלי. אי לכך מוטב לעשות מנהג ולפחות ארוחה אחת ביום לאכול באווירת פיקניק. מה עושים? מוצאים סופר גדול, רוכשים מצרכים פשוטים (כגון בגט, גבינה וירקות) ומוצאים פינה נעימה בחיק הטבע – גם זול, גם טעים וגם נעים. כמו כן, רצוי לבחור בדירה שניתן לבשל בה ואם עדיין מבקשים לאכול בחוץ, התמקדו באוכל רחוב. לרוב יתגלה כטעים, טרי ואותנטי – חלק מהותי מחוויית הטיול.

 

3 טיפים

  1. אם נערכים מספיק זמן מראש, זוכים להירשם לקבלת עדכונים אצל מגוון חברות תעופה. באופן שכזה נחשפים לשורה של מבצעים, כך שגם משווים וגם חוסכים.

 

  1. עוד דרך נחמדה להשיג כרטיס טיסה מוזל מתייחסת לשימוש במנוע חיפוש ייעודי. במה מדובר? קיימים מנועי חיפוש שעורכים השוואת מחירים. מבקשים המלצה? נסו את מנוע החיפוש "סמארטאייר" ואת מנוע החיפוש "טרווליסט".

 

  1. כל היום אתם נמצאים בפייסבוק? זה הזמן לנצל אותו, אך הפעם לצורכי טיול, וזאת באמצעות אינספור פורומים שמתמקדים בטיולים בחו"ל. הקבוצות מחולקות בהתאם ליעדים, כך שניתן למצוא בקלות מגוון טיפים שיחסכו לכם כסף עבור טיול עם הילדים בחו"ל.

 

ביחנו את התמונה השלמה!

לבסוף נציין שתמיד חשוב לבחון את התמונה הכללית מבחינה כספית. כך למשל אם מוצאים שתוספת של יום טיול מוזילה את מחיר הטיסה, הרי שיש לבחון את סך המשמעות, וזאת כי לצד העובדה שנהנים מיום טיול נוסף וממחיר טיסה מוזל, גם הגיוני לקחת בחשבון שצריך לשלם על עוד לילה במלון, על עוד אטרקציה עבור הילדים, על עוד אוכל וכדומה, משמע ההחלטה צריכה להיות כמה שיותר מודעת ושלמה.

 

השארת תגובה