לפני שטסים לחו"ל דואגים לארץ שלנו: בזכות סיפור הגבורה של רפי ארדעי ז"ל הוקמה עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי שפועלת לקידום המדינה שלנו

סיפור גבורתו של רפי אדרעי ז"ל ממשיך להדהד גם שנים ארוכות לאחר מותו, ועדות לכך ניתן למצוא בפעילות ההנצחה החברתית אותה מבצעים בני משפחתו אשר רואים בסיפור הגבורה כחלק בלתי נפרד מדאגה למדינת ישראל. את הפעילות הזו מבצעים המשפחה באמצעות קידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך, כאשר בסקירה הזו נציג בפניכם את כל המידע אודות סיפור הגבורה של לוחם אמיץ שנפל בגיל 24 בלבד, וכיצד עורר השראה בבני משפחתו לקידום מדינת ישראל.

רפי אדרעי – לוחם אמיץ ובעל תושייה רבה

רפי אדרעי נולד וגדל בעיר צפת למשפחה שורשית ומחוברת מאוד למולדת. עוד בילדותו הצליח רפי אדרעי לבלוט בתוך מדריך מעורר השראה בתנועת הנוער העובד, ואף לקח חלק בפעילויות חברתיות במסגרת הזו. לאחר שירותו הצבא הצליח אדרעי לבלוט שוב בעקבות מומחיות אותה פיתח בתחום של סליקת נשק, ואף לקח חלק פעיל בהגנה על העיר הנצורה צפת, עת התחילה מלחמת העצמאות. סיפור גבורתו הגיע לידי ביטוי בעיקר בסיפור שהצליח לרגש רבים וזאת בעקבות עלייתו על גג של בית מלון ותלייה של דגל ישראל תחת אש. לקראת סוף המלחמה הצטרף אדרעי לכוחות הלוחמים בחזית, אולם נפל בקרב בעקבות קליע שחדר לעורפו. הוא נקבר בראש העין, כאשר שנים רבות לאחר מותו החליטו בני משפחתו להקים לזכרו את בית יד לבנים אשר מהווה מקום מפגש למשפחות שכולות כמו גם הציבור הרחב שיכול להגיע ולכבד את זכרם של אלפי הנופלים שנפלו על קידוש הארץ בזמן המלחמה.

בני הדור הממשיך החליטו להמשיך את דרכו החברתית והדאגה העזה שלו לעתיד מדינת ישראל, וזאת על ידי הקמת עמותה בשם עמותת אחינועם. העמותה הוקמה בשנת 2018 על ידי בני המשפחה רפי אדרעי (הקרוי על שם דודו) משה אדרעי וכן איל אדרעי. המטרה של העמותה היא לצמצם את הפערים החברתיים והגיאוגרפים במדינת ישראל, וזאת על ידי קידום של תוכנית חברתיות. מהן? להלן הפרטים.

 

 

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

תוכנית מיוחדת של העמותה היא לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה. תוכנית זו התחילה בזמן התפרצות מגפת הקורונה, עת קיבלו בעמותה פניות רבות ממשפחות לקבל סיוע בעקבות המעבר ללמידה מרוחקת על רקע הסגר. רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות למען המדינה ועדות לכך ניתן היה למצוא בפרויקט הזה, עת הצליחו המייסדים ביחד עם המתנדבים לגייס מעל ל-25,000 מחשבים ולהעניק אותם  ללא תמורה לבני נוער מכל רחבי הארץ. לאור ההצלחה, החליטו בעמותה להמשיך את הפעילות גם בימים אלו ממש, כחלק מדאגה ותמיכה בדור העתיד של מדינת ישראל.

שיפוץ מבנים בעיר צפת

העיר צפת היא עיר בעלת משמעות אדירה למייסדים שנולדו וגדלו בה, כמו דודם רפי אדרעי ז"ל. על כן, העמותה שיפצה את הספרייה העירונית ואף קידמה תוכנית לקידום של חינוך מוזיקלי. כמי שרואים בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מקידום הפריפריה, החליטו להמשיך ולהרחיב את התוכנית גם לערים נוספות, כחלק מיצירה של מענה חינוכי שלוקח בחשבון השקעה בתשתיות.

לסיכום

עמותת אחינועם הוקמה על רקע סיפור מותו של רפי אדרעי ז"ל שהיה לוחם אמיץ שראה באהבת המולדת כחלק בלתי נפרד מזהותו. בני משפחתו פועלים לטובת הנצחת זכרו כאן בישראל, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות רבות שהפכו אותה לעמותה משפיעה וחשובה מאוד, לעתיד מדינת ישראל ובני הנוער המתגוררים בה.

השארת תגובה