איך טסים בתקופת הקורונה? כך נעשה את זה נכון

תקופת הקורונה שינתה אספקטים רבים בחיינו, כולל היכולת לצאת לחו"ל. למעשה, אם עד לפני פרוץ המגפה רבים מאיתנו סגרו טיסות ליעדים שונים מעבר לים בספונטנית וללא יותר מדי מחשבה, כיום המצב השתנה בצורה דרמטית וזאת בשל התפשטות הנגיף וכן סגירת השמיים שפגעה באופן אנוש בענף התעופה ובפרט בתחום התיירות. אם אתם מתכננים לטוס בתקופה הזו, חשוב לבצע את תהליך סגירת הנופש או פגישת עבודה באופן מסודר, כל זאת מתוך מטרה להימנע מעוגמת נפש שעלולה להוביל לא רק לנזק כספי אלא גם להידבקות בנגיף. כיצד טסים בתקופה מאתגרת כמו תקופת הקורונה? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

בדיקת קורונה לפני הטיסה

כל טיסה לחו"ל מחייבת בביצוע של בדיקת קורונה. למעשה, חייב לעשות בדיקת קורונה לטסים לחו"ל וזאת בשל הנחיות ממשלתיות אשר קבעו כי כל נוסע שנכנס למדינה מחויב בביצוע בדיקה שהתוצאות שלה שליליות, כאשר ללא הבדיקה לא ניתן לעלות לטיסה. את הבדיקה נדרש לבצע בהתאם להנחיות של מדינת היעד שאליה אתם עתידים להגיע, כאשר רוב המדינות דורשות בדיקת קורונה בתוקף של לפחות 48 שעות. לכן, לפני שאתם מבצעים את הבדיקה חשוב להיכנס לאתר של משרד הבריאות וכן לאתרים מתמחים שיכולים לסייע לכם להבין בדיוק מהן הדרישות מבחינת תוקף הבדיקה וכן הסוג שלה – האם בדיקת אנטיגן מספיקה או שמא נדרש לבצע בדיקת PCR.

גמישות מבחינת ביטולים

מאחר וחלק מהמדינות אינן לא נפתחו לתיירים, מספר הטיסות שיוצאות מיעדים שונים כולל ישראל נדחות או מבוטלות, בהתאם להיקף התחלואה. על מנת להימנע מעוגמת נפש כתוצאה מביטול או דחייה של טיסה, בדקו היטב כי אתם מקבלים במסגרת רכישת הכרטיסים גם יכולת לבצע גמישות עם החלפה של תאריכים. חברות בינלאומיות כמו גם חברת אל על הישראלית מציעות אפשרויות רבות לנוסעים מבחינת ביטול טיסה – החל מהחזר מלא של הכסף או אפשרות לשריין תאריך אחר. מאחר ומדובר בתקופה מאתגרת מאוד בענף הטיסה, גמישות מצדכם היא חיונית.

בדיקת מצב היקף התחלואה

לפני שאתם ממהרים לטוס, חשוב לבדוק את מצב היקף התחלואה במדינה אליה אתם עתידים להגיע. מאחר ורוב המדינות מטילות הגבלות בהתאם להיקף התחלואה, משרד הבריאות החל לעדכן את הציבור באמצעות האתר הרשמי במספר החולים והמאושפזים. שימו לב כי המספר מהווה פרמטר שעל פיו תקבעו האם לטוס או לא. התעדכנות במצב היקף התחלואה דרך האתר כמו גם קבוצות ברשתות החברתיות מהווה חלק בלתי נפרד מטיסה בעידן של קורונה.

איך טסים בתקופת הקורונה? כך נעשה את זה נכון

שמירה על הבריאות

נגיף הקורונה הוא נגיף מדבק מאוד ועל כן הסיכוי להידבק מעבר לים הוא גבוה. על כן, שמירה על הבריאות לפני ולאחר ההגעה ליעד צריכה להתבצע באמצעות הקפדה על עטית מסכה, שמירה על ריחוק חברתי וכן בחירה של מלון אשר נותן דגש משמעותי על שמירה על בריאות האורחים. בעידן שבו כל המידע מצוי ברשת, מומלץ לחקור לעומק את המלונות  ואת היעד אליו אתם מגיעים מתוך מטרה לשמור על עצמכם, גם אם אתם מחוסנים.

לסיכום

טיסה בזמן הקורונה הפכה לאתגר משמעותי. יחד עם זאת, עם הירידה בהיקף התחלואה כמו גם החיסונים ניתן בהחלט להבחין כי עולם התעופה חוזר לעצמו ועדות לכך ניתן למצוא בזינוק במספר הנוסעים ביחד לשנה אשתקד. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו לתכנן את הנסיעה הקרובה שלכם בצורה הטובה ביותר ותוך שימת דגש על שמירה על הבריאות אבל במקביל גם יצירה של נופש בלתי נשכח.

השארת תגובה