קאמפ: לאיזה גילאים זה מתאים?

אם אתם שוקלים לשלוח את הילדים השנה למחנה קיץ, אבל לא כל כך בטוחים אם זה מתאים לגילם – המאמר הבא הוא בעבורכם! כדאי לדעת שילדים ממגוון רחב של גילים נרשמים למחנות קיץ מידי שנה, החל מכיתות א' ועד לתיכון, כשהמחנות מחולקים לפי גילים ומותאמים בעבור שכבות הגיל באופן אישי. אספנו את כל המידע הדרוש.

מחנה קיץ

לא סתם מסגרת לחופשת הקיץ

מי מכם, שחושב שמחנה הקיץ מהווה מסגרת לחודשי הקיץ בלבד, בהחלט טועה, כי מעבר לעובדה שמדובר בחווייה עשירה בפעילויות, היא גם מונה לא מעט יתרונות חינוכיים, כשבין היתר הילדים לומדים לדבר אנגלית ומתמחים בתחום האהוב עליהם (ספורט, אמנות, מדעים וכו'). בררו על קאמפ לעומק, על מנת להבין את מלוא היתרונות והמעלות שהוא מעניק לילדים. נעצור לציין שלרוב מחנות הקיץ מתחלקים לשני מחזורים, וההרשמה נפתחת בשלבים מוקדמים יחסית של השנה, כך שאם השהות במחנה הקיץ מעניינת אתכם, מוטב למהר ולהבטיח את מקומכם.

חלוקה לפי גילים

ילדים מכל הגילים מגיעים למחנה הקיץ, ודווקא פה, נרצה לתת כדוגמה את המחנה שנקרא "הקיץ של החיים". המחנה הזה מתקיים בארצות הברית, וכולל לא מעט חוויות ופעילויות מהנות במיוחד. אבל מלבד הפעילויות הללו, הוא מחולק לפי שכבות גיל, כך כל ילד יכול לבלות עם ילדים בני גילו.

כיתות א' עד ו', יוכלו להירשם למחנה הצעירים, המונה מדריכים בעלי ניסיון עם ילדים בשכבת הגיל הזו. הפעילויות מותאמות לגילם, כך שלצד תכנים ייחודיים, שמים לא מעט דגש על השתלבות בחברה ופיתוח הכישורים החברתיים שלהם.

כיתות ז' עד ט', נהנים אף הם ממחנה קיץ המותאם לגילם, שם יוכלו לפגוש בני ובנות נוער נוספים. חלק מהנערים שמגיעים למחנה, חוגגים את בר ובת המצווה שלהם, מה שמהווה מאורע מיוחד וחגיגי בעבורם. במחנה המתבגרים, החניכים ישנו בבקתות עץ, עם הפרדה מלאה בין המגדרים. כמו כן, יש לא מעט פעילויות מגוונות המוצעות לחניכים, על מנת לפתח את סקרנותם ולהרחיב את אופקיהם.

לכיתות י' עד י"א יש מחנה ייעודי, שבין היתר כולל פעילויות ששמות דגש על מנהיגות והתנסויות בתחומים חדשים. מלבד זאת, יש לא מעט פעילויות חברתיות נהדרות שמטרתן לסייע לגיבוש בין הילדים.

כפי ששמתם לב, המחנות מחולקים לפי גילים, כך שילדים בגילאי בית ספר יסודי ותיכון, יכולים להירשם למחנה הקיץ וליהנות מחווייה בלתי נשכחת. עוד נציין כי ישנו מחנה ייעודי לכיתות ד' עד י' המתמקד במסורת ובדת היהודית.

 

מחנה קיץ מהווה חוויה ייחודית לילדים ובני נוער, כשהוא מתאים לילדים החל מכיתה א' ועד לכיתה י"ב. במחנה, הילדים יתנסו בשלל דברים, יצאו לטיולים בארצות הברית, יכירו מקרוב תחומים חדשים ויוכלו לקחת חלק בפעילויות חברתיות מרתקות. לצד כל אלה, החניכים ישפרו את כישוריהם בשפה האנגלית, ייצרו חברויות חדשות ויצברו חוויות שיישארו עמם לעד.

השארת תגובה