מגורים בחו"ל: עכשיו זה יכול להתגשם

אם אי פעם חלמתם לגור בחו"ל, או יותר נכון, באחת ממדינות אירופה, מוטב שתדעו שהחלום שלכם בהחלט יכול להתגשם. כיום, יש מגוון רחב של דרכים וסיבות לגור ולעבוד בחו"ל, ולמרבה ההפתעה, זה הרבה יותר בר השגה ממה שחשבתם.

מגורים בחו"ל

לגור, לעבוד ולחיות באירופה

רבים מעוניינים לחיות את חייהם באחת ממדינות האיחוד האירופי, ולו בשל האפשרות ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה, בין אם אלה נשים מתעשיית האופנה שרוצות ללמוד עיצוב אופנה ברמה גבוהה באיטליה, ובין אם זה הצורך ללמוד רפואה או אדריכלות ברמה מקצועית יותר מאשר בארץ. ובכן, לבעלי אזרחות אירופאית ישנה הזדמנות פז לעשות זאת, מאחר והאזרחות האירופאית מקנה לא מעט יתרונות. אבל כיצד ישראלים יכולים להשיג אזרחות אירופאית?

  • נולדו באירופה – מי שנולד באירופה או שיש לו קשר משפחתי קרוב לאזרחי המדינה (למשל, הורים או סבים), יוכל להגיש בקשה להוצאת אזרחות אירופאית.
  • צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל – גירוש ספרד ופורטוגל אמנם התרחש לפני 500 שנה, אך בשנים האחרונות ישנה אפשרות לצאצאיהם של המגורשים לקבל דרכון ספרדי או דרכון פורטוגלי, שהרי הדרכונים הללו מהווים אזרחות אירופאית.

מגורים בחו"ל

ארצות אידיאליות למגורים

יש לא מעט יעדים נפלאים לגור בהם ברחבי העולם, ואם נתמקד לרגע באירופה, הרי נדמה שישראלים רבים מגיעים לאיטליה, ברלין, פורטוגל וספרד על מנת לחיות, לעבוד ולגור בארצות הללו. חלק מהישראלים מהגרים לאירופה כדי ללמוד, ועל הדרך מוצאים עבודה שתסייע להם לממן את עלויות המחייה, החל מעבודה בעסקים מקומיים ועד לסיורי תיירות לתיירים מישראל. כמו כן, יש יזמים שבחרו לרכוש נכסי נדל"ן להשקעה במדינות הללו, מה שיניב בעבורם רווחים לטווח הארוך. כך או כך, מחזיקי אזרחות אירופאית אינם זקוקים לאשרת עבודה, אלא שהם יכולים לעבוד בכל מדינות האיחוד ולנוע בהן באופן חופשי.

פה נעצור לציין שלא מעט ישראלים בוחרים לעבור לגור בארצות הברית כדי לעבוד בעגלות ושירותי אופר (מעין בייביסיטר). מי שיש לו דרכון אירופאי, יוכל להיכנס לארה"ב מבלי להוציא וויזה והתהליך יהיה פשוט יותר בעבורו.

מגורים בתאילנד

יש ישראלים שבחרו לחיות את החיים הטובים ומצאו את עצמם מבצעים רילוקיישן לתאילנד. מוקפים בנופים מרהיבים, איים יפיפיים ומגוון רחב של תיירים מידי שנה, כשלצד כל אלה, מדובר בעלויות מחייה זולות במיוחד, לרבות עלויות השכירות. יחד עם זה, כדי לעבור לגור בתאילנד, יש צורך להוציא וויזה, ואליה יש לצרף אשרת עבודה בה יפורטו מלוא הפרטים אודות העסקתכם בתאילנד.

 

לסיכום, מגורים בחו"ל הם ללא ספק חלום שיכול להתגשם. אם אתם זכאים לאזרחות אירופאית, מוטב שתיעזרו בעורך דין מומחה בתחום, שיסייע לכם להוציא את הדרכון המיוחל. קחו בחשבון שמדובר בתהליך שעשוי להימשך כשנה, לכן יש להתחיל לברר פרטים בהקדם.

בין אם תבחרו לגור באיטליה, ברלין, פורטוגל, ספרד או כל מדינה הנמנית בין מדינות האיחוד – הרי שאזרחות אירופאית תקנה לכם מגוון רחב של יתרונות, והיא מהווה את כרטיס הכניסה שלכם לאירופה.

השארת תגובה